Pazartesi, 08 Haziran 2015 21:22

Kahve Keyfi

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Kariyerlerinde yükselmiş bir grup mezun, eski üniversite profesörünü ziyaret etmek üzere bir araya gelirler. Sohbet bir süre sonra iş ve gündelik yaşamdaki stres hakkında şikâyetlere dönüşür...

Misafirlerine kahve ikram etmek isteyen profesör mutfağa gider ve büyük bir demlik kahve ile birlikte gösterişli, gösterişsiz çeşit çeşit porselen, plastik, cam ve kristal fincanlar getirir. Sıcak kahveden herkesin almasını ister.

Öğrencilerin hepsi eline birer fincan kahve aldıklarında, profesör şöyle der: “Fark ettiyseniz, tüm güzel görünümlü, pahalı fincanlar alınmış durumda, geriye sadece basit ve ucuz olanlar kaldı. Kendiniz için doğal olarak en iyisini istediniz ama bu aynı zamanda tüm problemlerinizin ve stresinizin de kaynağıdır. Hepinizin asıl istediği kahveydi, fincan değil, ama bilinçli olarak gidip en iyi fincanı seçtiniz ve birbirinizin fincanına bir göz attınız.

Pekâlâ, eğer hayat bir kahveyse, meslekler, para ve toplumdaki pozisyonlar da fincanlardır. Onlar sadece hayatı içinde barındırmak üzere var olan araçlardır fakat Hayatın kalitesi aynıdır. Bazen, sadece fincana odaklanarak içindeki kahvenin keyfini çıkartmayı unuturuz.”

Fincanların sizi yönetmesine izin vermeyin..Bunun yerine kahvenin keyfini çıkarın!

Okunma 2854 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 08 Haziran 2015 21:23
Bu kategoriden diğerleri: « İç Huzura Ulaşmak
Yukarı