Cuma, 24 Nisan 2015 13:29

Birlik Üniversitesi

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)

b 01

"Üniversite sizin aydınlanmanıza yardımcı olmak için var. Yaradan'ı idrak etmiş bireyler olmanıza yardımcı olmak için" - Sri Bhagavan

Güney Hindistan'da Chennai'ın kuzeyinde, büyük tepelerin eteğinde, Altın Çağ olarak anılan yerde, evrensel bir mucize gelişiyor, dünyanın her köşesine ulaşıyor. Dünyanın her yerinden her türden ve kesimden insan, insanlığı kalıcı olarak daha iyiye dönüştürecek, oldukça kısa bir zaman zarfında tüm insanlığa yeni Altın Çağı getirecek olan evrensel bir fenomene katılmaktadır.

Burada tek misyonları insanların acılarına son vermek ve tüm insanlığa aydınlanma ve doğru insan ilişkileri sunmak olan Sri Bhagavan ve Sri Amma yaşamaktadır. Vizyonları dünyada 70,000 insanın tamamen aydınlanması. Morfojenik alanların (bilinçlilik alanları) doğal faaliyeti sayesinde bu 70.000 kişi, soyut bir düşünce olarak değil, doğrudan ve kalıcı bir tecrübeyle insanlığın geri kalanında huzur ve birliğin tesisini gerçekleştireceklerdir. Hindistan Birlik Üniversitesi bu evrensel dönüşümü kolaylaştırmak için kuruldu.

Birlik Üniversitesi 1966 yılında Sri Bhagavan ve eşi Sri Amma tarafından kuruldu. Sri Bhagavan'a göre üniversite sadece bir amaç için oluşturuldu: "Altın Çağ Aydınlanmasını gerçekleştirerek insanlığı tamamen ve koşulsuz olarak özgür kılmak" Sri Bhagavan devam ediyor "Bu üniversite sizin aydınlanabilmeniz; Tanrı İdrak etmiş kişiler olabilmeniz için; gerçek bir insan olabilmenize yardımcı olmak için var". Burası dünyanın her yerinden insanların gözünü açabileceği ve tamamen kendi orijinal Birlik haline dönecekleri bir Üniversitedir.

Hindistan'ın Chennai (Madras) kendinin 80 km kuzey doğusunda yer alan Birlik Üniversitesi her ay dünyanın her yerinden yüzlerce arayıcıyı misafir etmektedir. Birlik Süreci 1. Seviyesi (daha önceden 21 günlük Aydınlanma Süreci olarak anılırdı), Birlik Süreci 2. Seviyesi (daha önceden 10 günlük Derinleşme Süreci olarak anılırdı) ve diğer sınıfların katılımcıları türünün tek örneği olan Üniversitede verilen takdis ve öğretileri almak için dünyanın her yerinden geliyor. Bu üniversite tüm büyük kıtalardan ve ABD, Kanada, Meksika, Orta Amerika, Güney Amerika, Afrika, Avrupa'da İngiltere, Fransa, İsveç, Danimarka, Almanya, Hollanda, İsrail, Rusya, Çin, Güney Kore, Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda ve daha bir çok ülkeden binlerce katılımcıya ev sahipliği yapıyor.

Birlik Üniversitesi her biri 20 km'lik bir alan içindeki bir dizi kampüsten oluşmaktadır. 1. ve 2. kampüsler en batı noktada yer almaktadır. 3. Kampus Sri Bhagavan'ın yaşadığı ve darshanlarını uyguladığı doğuda yer olmaktadır. 4. Kampüs de bunun yakınında yer almaktadır. Batılıların büyük bir bölümü daha doğuda yer alan Altın Şehir 2'de kalmaktadır. Burada bulunan Erkekler ve Kadınlar yatakhaneleri bir seferde 250 kişiyi ağırlayabilmektedir. Geniş meditasyon ve öğreti salonları Varlığın 7/24 hissedilmesi için geniş bir ortam sunmaktadır. Geniş bir yemek salonu ile temiz, son derece modern tuvalet ve banyo olanakları kampusün tesislerini tamamlamaktadır. Rahatlık açısından tüm odalarda klima bulunmaktadır. Altın Şehir 1 2006 yılının sonunda açılmıştır. Burası Altın Şehir 2'den 1 km mesafede olup aynı anda birkaç yüz katılımcıya ev sahipliği yapabilecek seviyededir. Birlikte bu kampüsler genellikle "Altın Şehir" olarak anılmaktadır.

Altın Şehirde meydana gelenler gerçekten çok önemlidir. Dünyanın her yerinden insanlar yılın her ayı başlangıç olarak kendilerine ve kendi gölgelerine daha yakından baktıkları süreçler katılmak için geliyorlar. Ancak kendi ego doğamızı ve başkalarına nasıl zarar verdiğimizi, bunun karşılığında nasıl zarar gördüğümüzü ve bedel ödediğimizi görmeye başladığımız zaman, daha yüksek, kutsal bir bilincin vücut olması için gerekli bir sonraki boşalma safhasını başlatabiliriz. Bu süreç Kutsalın seviyesine yükselmemiz için kilit görevi yapar. Böylelikle, kendi içimizde bir dönüşüm gerçekleştirir ve insanlığın kalanının daha yüksek bir bilinç ve varlık seviyesine taşınmasında yardımcı olur.

Birlik Üniversitesinden yansıyanları, sıradan madde odaklı dar görüşlü yaşamlarımızın bize sunabildiğinin dışında daha gerçekçi bir şeye aç olan ve tüm sezgili varlıklar için daha yararlı olan Birlik Süreci 1. Seviyesine katılan insan sayısını gözlemlemek ilham vericidir. Giderek daha fazla insan kalplerinde geçiş halinde olan ve yakın bir gelecekte dönüşümünü tamamlayacak olan bir dünyanın coşkusunu hissetmektedir. İnsanlar uyanıyor, kalpleriyle temas kuruyor, değerleri, insanlık ailesine aidiyeti ve daha geniş bir evreni daha derinden hissediyor. Bu artan duyarlıkta hepimizin aradığı dünyaya doğru değişim yapma gücü var. Sri Amma ve Sri Bhagavan'ın lütfu, Kozmosların değişen güçleriyle birlikte, Altın Çağ doğmaya hazırlanıyor.

"Birlik Çağı olarak adlandırabileceğimiz bu yeni medeniyetin şafak vakti, tüm yaşamlarımızın tek ve en büyük yankı uyandıran gerçeğidir." -Sri Bhagavan

Bhagavan Birlik Tapınağı ile İlgili Neler Söyledi:

Birlik Tapınağı çok eşsiz bir tapınaktır. Tapınağın çeşitli geçitlerinden yürüdükçe Çakralarımız Mooladhara'dan (Kök çakradan) Sahasrara'ya (Tepe çakraya) yükselecektir.

Tapınağımızın kubbesine yaklaştığımızda, frontal loblarımız harekete geçecek. Frontal loblar harekete geçince (Kutsala olan inançlarımızla tutarlı olarak İlahi Varlığı tecrübe etmeye başlayacağız), kişi Hıristiyan ise İsa'yı, Hindu ise, Hindu Tanrısını görecek, Müslüman Allah'la bütünleştiğini deneyimleyecektir.

Her türlü inançtan ve dünyanın her yerinden insanlar gelecek ve kendi bildikleri şekilde dua edecekler. Onlar (kendilerine göre Kutsalı doğrudan yaşayacaklar).. Burası tüm insanlığın tapınağıdır.

Soru: İnşa ettiğiniz tapınak tüm insanlığı nasıl etkileyecek?

Bhagavan: "İnşa ettiğimiz bu tapınak çok özel bir yerde inşa edilen çok özel tipte bir yapıdır... (Yeterince insan Birliğe uyandığından) binlercesi buraya gelecek, oturacak ve meditasyon yapacaktır.

Bu olduğunda, altı yada yedi bin (uyanmış) insan bu salonlarda meditasyon yapıyor olacak ve diğerleri de dünyada Birlik kutsamasında (Deeksha) bulunacaklar. Bu gruplar burada meditasyon yapıyor olacağından onların Deeksha'sı çok güçlü olacaktır.

Bir zaman sonra bu grup ayrılacak ve yeni bir grup gelecektir. Böylelikle aynı salonlar çok sayıda insanın uyanışa erdiği bir güç jeneratörü gibi olacaktır. Çok özel bir tasarımla sütunsuz bir salon yapılmasının nedeni budur.

Meditasyona devam ettiğiniz zaman, dışarıda insanlara Deeksha (Birlik Kutsaması) sunan ve insanlığın hızlıca Birliğe uyanmalarına yardımcı olan bir enerji kaynağı gibidir. Bu nedenle, bu tapınak insanlığın uyanması gibi özel bir amaç inşa edildi."

Soru: Altın Çağın önemi nedir?

Bhagavan: Dünyada ızgara hatları adı verilen belirli enerji hattı akışları vardır. Bunlar enlemler ve boylamlar gibidir. Bu ızgara hatları ölçülebilir. Bu konu üzerinde çok sayıda çalışma gerçekleştirdik ve çakralarımızı belirli bir hızda döndürdüğümüz zaman uyanışa erebileceğinizi bulduk. Aynı zamanda, bu ızgara hatlarını titreştirmek suretiyle çakraları istenilen hızda döndürebilmemiz mümkün olduğu keşfettik.

Çok sayıda yeri taradıktan sonra, bu yerin- Altın Şehir- bazı önemli ızgara hatlarının bu yerden çıktığını gördük. Bahsettiğim yer burası tapınağın inşa edilmekte olduğu yer. Bu yapı 8000 kişi kapasitesindedir. 8000 kişi dönüşümlü olarak meditasyon yapmaya başladığında, meditasyonun üretmiş olduğu güçle enerjiler yükseleceğinden ızgara hatları sadece Altın Şehirde değil tüm dünyada titreşmeye başlayacaktır. Bunun karşılığında ızgara hatları çakraları etkileyecek ve sizi farklı durumlara götürecektir.

Altın Şehir de tamamen tarafından açığa çıkartılan Vaastu'ya uygun olarak inşa edilmektedir (Vaastu kutsal geometri, yönlerin, şekillerin, enerji akışlarının anlaşılmasını içeren eski Veda döneminin mimarlık bilimidir). Lütfün gelmesinde yerin enerji seviyesi çok önemli olduğundan, bu bana, lütfü binlerce kat arttırabilmek için uğurlu enerjileri tutma ve olumsuz enerjileri def etme imkanı sağlamaktadır.

Örneğin Beijing'de olduğunuzu varsayın ve titreşimlerin burada harekete geçtiğini düşünün; Beijing'de deneyimlemeye başlayacaksınız ve ne olacaksa o olmaya başlayacaktır. Ardından, sevseniz de sevmeseniz de Birliğin içine uyanacaksınız. Bu yüzden, bunun meydana gelmesi için Altın Şehri inşa ediyoruz. Tamamlandığında hepinizin gelmesini ve orada meditasyon yapmanızı istiyorum."

Birlik Tapınağı tüm insanlığı Birliğe Uyandırarak dünya genelindeki morfojenetik alanları etkileyecektir.

Okunma 4431 defa Son Düzenlenme Salı, 12 May 2015 02:54
Bu kategoriden diğerleri: « İlahi Dokunuş
Yukarı